O Szczyrku

SnowFest Festival odbywa się w Szczyrku, najfajniejszym i najprężniej rozwijającym się kurorcie górskim w Polsce.

Szczyrk to pionier wśród polskich kurortów zimowych, w którym wszystkie lokalne obiekty narciarskie porozumiały się w sprawie współpracy, efektem czego jest pierwszy w Polsce wspólny skipass. Obejmuje on ośrodki narciarskie, takie jak Centralny Ośrodek Sportu (kolej linowa na Skrzyczne) oraz Szczyrk Mountain Resort, w rezultacie czego, do dyspozycji mamy łącznie ponad 30 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Szczyrk to także miejsce ogromnych inwestycji w infrastukturę turystyczną, czego widocznym efektem są nowe, atrakcyjne trasy narciarskie, najwyższej klasy profesjonalne systemy naśnieżania, nowe gondole i kanapy, systemy oświetlenia a także darmowy SKIBUS, który uruchomiono w ramach kampanii „Zostaw auto na parkingu”. A wszystko to dla komfortu miłośników białego szaleństwa.

SZCZYRK MOUNTAIN RESORT

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w  Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów
z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Ośrodek posiada 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym niecałe 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras.

Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi  kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowano całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 wody na Hali Skrzyczeńskiej do którego podpięte jest 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe. Serce ośrodka stanowi teraz nowe centrum – SZCZYRK GONDOLA. Przy dolnej stacji godnoli 10-osobowej  znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz  z wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje duży parking na około 700 samochodów, bar Apres Ski oraz Bistro.

www.szczyrkowski.pl

SKRZYCZNE

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Charakterystyczna sylwetka szczytu sprawia, iż jest w Szczyrku, ale także w całym kraju miejscem rozpoznawalnym, zarazem szczególnym z kilku powodów.

Skrzyczne to przede wszystkim prawdziwy raj dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania zimowego szaleństwa. Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów rozmaitych tras narciarskich Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na odcinku Jaworzyna – Skrzyczne. Turyści i narciarze mają do dyspozycji również kolej ze stacji dolnej na Jaworzynę.

www.skrzyczne.cos.pl

Sponsor Główny

Partner Foto & Video

Sponsorzy

Partner Zawodów

Partnerzy

Media

Organizator

Bilety

©2024 GoFest
Made in Poland by digitalex