SnowFest Games

Nieodłącznym elementem każdej edycji festiwalu są sportowe zmagania najlepszych riderów w kraju nad Wisłą! SnowFest Games Accelerated by Taycan, to jeden z największych i najbardziej widowiskowych eventów feestyle’owych w tej części Europy.

Zobacz zmagania zawodników SnowBoard oraz Freeski zarejestrowane podczas zawodów SnowFest Games 2023.
Przyśpieszenie i prędkość zawodników na skoczni gwarantuje Porsche Taycan GTS Sport Turismo oraz Porsche Centrum Katowice - Partnerzy tegorocznych zawodów.

Poznaj naszych Riderów

RYWALIZACJA

Łączna pula nagród pieniężnych w zawodach SnowFest Games 2023 wyniosła 12.000 zł a nagrodą dodatkową za I miejsce był udział w Porsche Experience, ufundowane przez Sponsora Zawodów.

Nagroda specjalna przyznana została również w konkursie równoległym – BETCLIC BEST TRICK.

Wśród nagród znalazły się również nagrody rzeczowe, ufundowane przez SnowFest Festival oraz Sponsorów zawodów.

FORMUŁA ORAZ SĘDZIOWANIE

Freestyle

Riderzy (zawodnicy) – jeżdżą po torze i wykonują na nim tzw. tricki (ewolucje). Są to zawody freestyle’owe czyli stylu wolnego – zawodnicy mogą robić cokolwiek wymyślą, ale muszą też to potrafić robić. Dlatego nie tylko o kreatywność chodzi ale także o umiejętności, o kunszt. Dlatego śmiało można powiedzieć, że są to także artyści tego festiwalu.

Nazwy tricków

Można trochę powiedzieć o nazewnictwie tricków (jak będzie na to przestrzeń) – frontside, backside, cab (switch frontside), backside, frontflip, backflip, rodeo, underflip, regular, goofy, w nartach lewo/prawo, cork.. O tym , że dobrze wykonany trick powinien mieć graba, czyli złapanie za deskę albo za nartę etc.

Formuła Jam Session i sędziowanie

Zawodnicy zjeżdżają po torze przez pewien czas według listy startowej : 40 min kwalifikacje, 30 min finały. Jak czas się kończy to kończymy dany przejazd – tak żeby wszyscy mieli tyle samo przejazdów po torze.

Sędziowie oceniają tzw. „ogólne wrażenie” i biorą pod uwagę takie kryteria jak:

  • Trudność techniczna tricków
  • Wykonanie (lądowanie, graby, płynność rotacji)
  • Wysokość i odległość skoku
  • Różnorodność trików – dobrze żeby zawodnik zrobił 2 różne tricki
  • Progresja, kreatywność, robienie niesztampowych trików

WSPÓŁPRACA

O przemianę skoczni narciarskiej w tor freestyleowy zadbała ekipa Vodasodova, która słynie z wyjątkowej precyzji do detali i unikalnych międzynarodowych projektów jak X-Games czy Air&Style.

W 2024 roku, zawody SnowFest Games objęte będą rangą FIS, dzięki czemu Riderzy będą mogli kolekcjonować punkty w rankingu FIS.